Podzimní počasí přímo vybízí k nějaké zábavné aktivitě a pohybu. Proto jsme v jeden větrný den vytáhly draky ze skříní a provětraly je. Předškolní děti již zkušeně postavily své draky do pozoru a stačilo se jen rozběhnout a vznést je do oblak. Povedlo se!! To byl ale let!!! Draci letěli vysoko, ale i nízko, prostě letěli! Děti měly velkou radost ze svého úspěchu. Společně se podporovaly a draky si hlavně vzájemně půjčovaly. Nechtěli jsme mít hejno dvaceti draků, proto nebylo nutností, aby draky přinesly všechny děti. Právě naopak. Sdílení draků, dopomoc držením draka při rozběhu kamaráda po trávníku, rozmotávání zamotaného lana a jiné situace děti velmi semkla a dopomohla k ještě vřelejším vztahům ve třídě Soviček.

Stanislava Ptáčková